اولین نمونه مورد مطالعه برای ارزیابی سلامت سازمانی با الگوی "سازمان سلام" _ 95/04/22

بسمه تعالی

           

  نشستی سه ساعته در محل بنیاد توسعه فردا با حضور جناب آقای مهندس علیرضا توکلی عضو سابق مجموعه دفتر همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و معاون کنونی برنامه ریزی و فناوری پژوهشگاه توسعه فناوری پیشرفته خواجه نصیر الدین طوسی در تاریخ 22 تیر ماه 1395 برگزار شد. هدف از برگزاری این نشست، معرفی مدل ارزیابی سلامت سازمانی با برندینگ "سازمان سلام" از سمت ایشان بود که در یک جلسه ارائه حدوداً سه ساعته به میزبانی اندیشگاه سیاست نگاری بنیاد توسعه فردا برگزار شد.
به طور کلی برند ویژه "سازمان سلام” مربوط به طراحی سازمان و ارزیابی سلامت سازمانی بوده که جناب آقای مهندس توکلی قصد توسعه آن را دارند. تدوین کتاب کامل و راهنمای عملیاتی از گام‌های بعدی این اقدام خواهد بود. برگزاری داوطلبانه این جلسه در حضور اعضای اداری و کارشناسی مجموعه بنیاد توسعه فردا برخاسته از استقبال ایجاد فضای پرسمان توسط سه اندیشگاه‌ بنیاد بوده است که بتوانند مجموعه خود را به عنوان اولین مورد مطالعاتی-عملیاتی این ارزیابی بررسی نمایند.
در ابتدای این نشست به نحوه اشاعه یا ترویج دوره‌های آموزشی ICDL در ایران و سازوکارهای مدرک آموزشی آن که به همت مهندس توکلی برنامه ریزی شده بود، پرداخته شد و همچنین تجربه ارزشمند دیگر ایشان مبنی بر معرفی یک نظام مدیریت پروژه که با هدف تطابق با شرایط موجود جامعه‌ی سازمانی ایران بوده است، بازگو شد. شایان ذکر است که این مدل در کتابی با عنوان "مدیریت پروژه سرآمد ایران (مبتنی بر پرینس 2) " به نشر موسسه فرهنگی هنری سخن پردازان خواجه نصیر برای علاقه مندان چاپ شده است. فعالیت در زمینه سلامت دیجیتال، کارت سلامت ایرانیان و زمینه‌های ذیربط از جمله سایر اقدامات برجسته جناب مهندس توکلی می‎‌باشد.

عکس هایی از حاشیه این نشست به تصویر کشیده شده است.