انتشار کتاب «درد دل کسب‌وکارهای مردم با نهادهای متولی صدور مجوز کسب‌وکار» - 00/01/27

 

  چهارمین کتاب از مجموعه 5گانه کتاب‌های «ثبت تجارب ناموفق کسب‌وکارهای خصوصی» که به همت اندیشگاه سنا بنیاد توسعه فردا تهیه شده است، منتشر گردید.

 

آشنایی با کتاب:
 درد دل کسب‌وکارهای مردم با نهادهای متولی صدور مجوز کسب‌وکار ماحصل مصاحبه با مدیران 20شرکت است که ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻧﺎﺷﯽ از دریافت مجوز فعالیت خود را از ﻣﻨﻈﺮ ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﺎن و ﺻﺎﺣﺒﺎن ﮐﺴﺐوﮐﺎرها رواﯾﺖ کرده و ﺗﺠﺎرب‌شان را به اشتراک گذاشته‌اند.

 

 اخذ مجوزهای قانونی از ملزومات شروع هر کسب‌وکار است که امروزه به یکی از معضلات اصلی فضای کسب‌وکار ایران بدل شده است. در این کتاب سرگذشت نافرجام کسب‌‌وکارهایی روایت شده که برای شروع یا توسعه کسب‌وکار خود متقاضی مجوز بوده‌‌‌اند. داستان کارآفرینانی که ماه‌‌‌ها و بعضا سال‌ها در انتظار اخذ مجوز بودند تا آنکه بعضی از تصمیم خود منصرف شدند؛ برخی زمانی مجوز به دستشان رسید که آن فرصت ارزشمند بازار از دست رفته بود؛ برای برخی دیگر ارزش سرمایه‌‌‌ای که برای ایدۀ کارآفرینانه خود کنار گذاشته بودند افت کرده بود و دیگر سرمایۀ لازم برای بهره‌برداری از مجوز را نداشتند.

 

 این مشت، نمونه خروار کارآفرینانی است که توان، انگیزه و ارزش سرمایه‌شان پشت سد انواع مجوزها رو به کاستی است. اگر این مجوزها به موقع و با طی مسیر صحیح به دست آنها برسد، چه ایده‌ها و انگیزه‌هایی به ثمر می‌نشیند؟ چند شغل ایجاد می‌شود؟ روزی چند خانواده تامین می‌شود؟ کشور از واردات چند محصول بی‌نیاز می‌شود؟ و در نهایت بر وضعیت اقتصادی کشور چه اثری خواهد داشت؟

 این کتاب که در قطع رقعی و 276 صفحه در مرحله انتشار می‌باشد.

 

قیمت: 60.000 تومان

 

🔺 این کتاب در قطع رقعی و 276 صفحه منتشر گردیده است.

 

📇 ناشر: بنیاد توسعه فردا

 

💳 روش خرید کتاب:
علاقه‌مندان جهت خرید کتاب با تلفن +989354045601 یا +9844030718 تماس حاصل نموده یا درخواست خود را به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال فرمایند.

 

همچنین برای آشنایی با مجلدات اول، دوم و سوم این 5گانه بر روی عناوین کتاب‌ها کلیک فرمایید.

 

📗 کتاب «درد دل کسب‌وکارهای مردم با دولت»
و

📘 کتاب «درد دل کسب‌وکارهای مردم با سازمان تامین اجتماعی»
و

📕 کتاب «درد دل کسب‌وکارهای مردم با سازمان امور مالیاتی»