رونمایی از سه عنوان کتاب تولید شده توسط اندیشگاه سنا در پارک فناوری پردیس - 00/10/08

       

  رونمایی از سه عنوان کتاب تولید شده توسط اندیشگاه سنا در پارک فناوری پردیس

 
 

 

همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس پارک فناوری پردیس و هفته پژوهش و فناوری، مراسم رونمایی پنج کتاب منتشرشده توسط اداره کل ترویج و توسعه خوشه‌های نوآوری پارک در 24 آذر 1400 در سالن سراج پارک برگزار شد. 🔹

 

در این مراسم که با حضور مهندس مهدی صفاری‌نیا - رئیس پارک فناوری پردیس - برگزار شد، سه کتاب «تجربیات نظام‌های نوآوری منطقه‌ای1 -پارک صنعتی سوژو کشور چین»، «تجربیات نظام‌های نوآوری جهان1 - تجربه زیسته نظام نوآوری سوئیس» و «تجربیات نظام‌های نوآوری جهان2 - تجربه زیسته نظام نوآوری آلمان» که به همت همکاران اندیشگاه سنا تولید شده است، رونمایی شد.

 

📕 کتاب «پارک صنعتی سوژو» کشور چین که جلد نخست مجموعه کتاب «تجربیات نظام‌های نوآوری منطقه‌ای» است، توسط دکتر محمدجواد دهقان به نگارش درآمده و به معرفی چگونگی شکل‌گیری پارک صنعتی سوژو به‌عنوان یک منطقه ویژه اقتصادی مبتنی بر فناوری و نوآوری در چین می‌پردازد. این کتاب ضمن تشریح ساختار مدیریتی پارک و طرح‌های مرتبط با توسعه آن، به عوامل کلیدی موفقیت پارک صنعتی سوژو و همچنین درس‌آموخته‌ها برای استفاده در داخل کشور اشاره می‌کند.

 

📗 کتاب «تجربه زیسته نظام نوآوری سوئیس» که جلد اول مجموعه کتاب «تجربیات نظام‌های نوآوری جهان» است، به ارائه تجربیات دکتر علی دبیران از نظام نوآوری سوئیس می‌پردازد. دکتر دبیریان از نخبگان ایرانی است که سابقه سال‌ها تجربه تحصیل و اشتغال در سوئیس را داراست. این کتاب توسط زهرا حیدری‌نژاد گردآوری و مدون شده است.

 

📘 کتاب «تجربه زیسته نظام نوآوری آلمان» دومین جلد از همین مجموعه کتاب است که به تجربیات دکتر نعیمه محمدی و مهندس وحید مقصودی از نظام نوآوری آلمان می‌پردازد و با هدف انتقال درس‌آموخته‌های نظام نوآوری آلمان از زبان نخبگان ایرانی دارای تجربه تحصیل و اشتغال در نظام نوآوری این کشور تولید شده است. تدوین این کتاب نیز توسط زهرا حیدری‌نژاد به انجام رسیده است.