معرفی کتاب‌های اندیشگاه سنا در برنامه تلویزیونی امیدیه شبکه یک سیما - 1401/02/28

 

 

روز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه آقای مازیار عطاری و آقای حسین زاهدی مطلق از بنیانگذاران اندیشگاه سنا با حضور در برنامه امیدیه به معرفی کتاب‌های منتشرشده توسط این اندیشگاه پرداختند.

 

آقای عطاری با اشاره به اهمیت توجه به مدل توسعه فناوری نانو در کشور و الگوبرداری از آن، اظهار داشت: « ما به عنوان یک اندیشگاه به این مسئله پرداختیم؛ زیرا این فناوری طی بیست سال مسیری پر فراز و نشیب را طی کرده که سرشار از درس‌ها و آموزه‌های مدیریتی است و ثبت آن باعث می‌شود دانشی جدید در حوزه حکمرانی و مدیریتی داشته باشیم. این کتاب‌ها مبتنی بر مصاحبه‌های مستند از افراد اثرگذار در حوزه نانو بودند. ما در این کتاب‌ها تلاش کردیم که دانش سیاست گذاری بومی را از دل وقایع استخراج کنیم که در نهایت موفق به طراحی مدل بومی الگوی پیشرفت شویم.»

 

 

 

ایشان در پایان سخنان خود، به همه مدیران توصیه کرد که ثبت تجربیات و جرأت برای مدل‌سازی و نظریه‌پردازی مبتنی بر تجارب بومی را امری جدی در حوزه کاری خود تلقی کنند.


در ادامه برنامه آقای زاهدی فرایند تولید کتاب‌های درددل کسب‌و‌کارهای مردم با نهادهای دولتی را تشریح نمود. ایشان عنوان کرد که «مسائل حوزه کسب وکار برای متخصصین از قبل معرفی شده است؛ حتی راهکارهای برخورد با این مسائل هم مشخص شده است؛ اما ما در این کتاب‌ها صرفا از زاویه و دوربین صاحبان کسب و کار به این کتاب پرداختیم... مخاطب کتاب‌ها، دولت است؛ چون در همه جای جهان، دولت مسئول قانون‌گذاری و سیاست‌گذاری است و باید یک بار به طور جدی ورود کند و تفکرات جدید را مطابق با نیاز‌های جدید شکل دهد.»

 


فیلم برنامه امیدیه را از طریق لینک زیر ملاحظه فرمایید.
https://tv1.ir/program/298707