گزارش بررسي مراكز فعال داخلی در حوزه آينده پژوهي _ (PDF File)

 

 بسمه تعالی

 

  تعداد مراکز آینده پژوهی در داخل کشور، بسیار محدود می باشد که البته در سالهای اخیر این تعداد روند افزایشی سازنده ای را به خود دیده است. تاسیس اولین مراکز آینده پژوهی در کشور به اوایل دهه 80 بر می گردد. در پژوهش حوالی سال 1385 توسط گروه آینده پژوهی و آینده نگاری بنیاد توسعه فردا، حدود 11 مرکز در کشور مورد بررسی قرار گرفته است. هدف از گزارش پیوست شده بررسي مراكز فعال آينده پژوهي در داخل كشور بر اساس منابع موجود در شبكه اينترنت و بررسي پروژه ها، مقالات، ترجمه ها، كتابها و همايشهای آنان بوده است.

این پروژه همانند گزارش قبلی با عنوان "بررسی مراکز آینده پژوهی فعال در جهان" مجدداً تمایل خود را برای مشارکت همه دوستداران و علاقه مندان به این حوزه در به روزرسانی این گزارش را به اطلاع می رسانیم. در این خصوص از همه علاقه مندان تقاضا می شود تا با ارسال نظر یا برقراری تماس، نحوه تعامل خود را با مجموعه بنیاد توسعه فردا به اطلاع ما برسانند. در این صورت می توان به اطلاعات بسیار مفیدی در قالب "بانک مراکز فعال آینده پژوهی در ایران و جهان"به منظور تحلیل های آتی دست یافت که برای جامعه آینده پژوهی کشور بی نظیر باشد. 

  

فایل زیر با موضوع " گزارش بررسي مراكز فعال داخلی در حوزه آينده پژوهي " که توسط پژوهشگران و محققان بنیاد توسعه فردا  تهیه و تدوین گردیده است را از لینک زیر دریافت نمایید.

 

دانلود با فرمت : PDF