برگزاری افتتاحیه جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی - 01/04/30

 

 

🟠 افتتاحیه جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی با هدف شناسایی مدیران موفق و تحول آفرین دولتی و استخراج معیارها، روز 5شنبه مورخ 30 تیرماه 1401 در محل پردیس سینمایی چهارسو برگزار شد.

 

با توجه به نقش اثرگذار مدیران دولتی در ترویج، توسعه و تحقق اقتصاد مردمی، به علت ظرفیت‌های بالای سیاست گذاری، حکمرانی و توان اجرایی آنها، جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی به دنبال تقدیر از مدیرانی در بدنه دولت است که با خط مشی و سیاست گذاری، تدوین یا تصویب ضوابط و دستورالعمل‌ها یا اخذ تصمیمات مؤثر؛ در تسهیل و اجرای به هنگام آنها گامی مؤثر در توسعه اقتصاد مردم بردارد.

 

 

 

 

🟠 در ابتدای مراسم رضا سجادی، رئیس جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی با بیان اینکه مقاومت مدیران و کارشناسان دولتی بزرگترین چالش کارشناسان اقتصادی تحول آفرین است، افزود: متاسفانه پس از چهل سال، فارغ از دولت‌ها، یک دستگاه بروکراسی در کشور حاکم است که می‌خواهد مردم را نا امید و دلسرد کند.

 

سجادی با اشاره به برخی مشکلات نهادی ادامه داد: مثلاً در حوزه دارو تمام تصمیمات متمرکز در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است که موجب تعارض منافع گشته است و باید این اشکالات ساختاری اصلاح گردد.

وی افزود: اگر منتظر این باشیم که مدیران دولتی راه حلی برای توسعه کشور پیدا کنند، سخت در اشتباهیم. با این حال ما در کشور مدیرانی می‌خواهیم که جلوی منافع شخصی ایستاده‌اند، مدیرانی که با قمار کردن اعتبار خودشان از تولید داخلی حمایت می‌کنند. او در پایان با بیان اینکه باید این مدیران را برند کنیم، تأکید کرد: بنابراین منظور ما از مدافعان اقتصاد مردمی مدیران و کارشناسانی هستند که به توسعه تولید داخل و دانش بنیان ها توجه می‌کنند.

 

 

 

 

🔹 صابر میرزایی، معاون پژوهشی مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در افتتاحیه جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی گفت: ارزش‌ها باورها را می‌سازند و باورها، هنجارها و قوانین در نهایت ساختارها تشکیل می‌دهند. از همین جهت هدف این جشنواره بر روی ارزش‌ها متمرکز است.

 

وی افزود: در اقتصاد ایران لوکوموتیو اقتصاد دولت بوده است. یعنی صنایع بزرگ، نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها و… در اختیار دولت بوده، ولی به تدریج این موضوع به عکس خود تبدیل شد و نه تنها نتوانست موجب توسعه شود، بلکه خود مانع توسعه شد.ایشان با تأکید بر اینکه تا وقتی دولت کنار نرود نمی‌توانیم شاهد اقتصاد مردمی باشیم، افزود: معنای قهرمان اقتصاد مردمی صرفاً کارآفرین یا مدیری که از کالای ایرانی استفاده می‌کند، نیست. البته این مورد هم مهم و باید تقدیر صورت گیرد اما باید به سراغ کسانی برویم که راه حل های سیاستی موفقی مثل قانون پتروپالایشگاه ها را دنبال کرده‌اند و از آنها اسمی برده نمی‌شود.

 

🔸 جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی یک جشنواره اجتماعی با کارکرد تأثیرگذاری بلندمدت بر روی اذهان عمومی است. 

👈 شایان ذکر است بنیاد توسعه فردا مسئولیت دبیرخانه دائمی این جشنواره را بر عهده دارد.

 

 


🆔 آدرس سایت : https://event.techngo.ir