اولین نشست از سلسله نشست‌های «بازخوانی تجارب راه‌اندازی و توسعه کتابخانه‌های روستایی در ایران»- 97/09/20

 

اندیشگاه سیاست‌نگاری ایران با همکاری انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران و حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مجموعه نشست‌هایی با موضوع «سیاستگذاری کتابخانه‌های روستایی» برگزار می‎کند. اولین نشست از این مجموعه با عنوان "بازخوانی تجارب توسعه کتابخانه‌های روستایی در ایران" در روز سه شنبه، 20 آذر به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

 

 

     در این نشست به منظور بررسی تاریخی سیاستگذاری تاسیس و توسعه کتابخانه‌های روستایی از مدعوینی دارای سابقه تاسیس کتابخانه های روستایی دعوت به عمل آمد.

 

 

آقای دکتر مجید زارعی، دکترای توسعه روستایی و فعال حوزه توسعه سیاست‌گذاری توسعه روستایی، با داشتن تجربه راه‌اندازی کتابخانه‌های روستایی در جهاد سازندگی پس از انقلاب اسلامی و همچنین خانم دکتر زهره میرحسینی، دانشیار علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه آزاد و پژوهشگر کتابخانه‌های سیار و روستایی، با داشتن تجربه تاسیس و توسعه کتابخانه های روستایی از طریق نهضت سواد آموزی، به بیان تجارب خود پرداختند.

 


به علاوه در این نشست آقای دکتر حسن زاده، رییس انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی به نقش کتابخانه ها در توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی جوامع روستایی اشاره کردند، و آقای مهندس حسین زاهدی، رییس اندیشگاه سیاست نگاری ایران (سنا) به تشریح فرایند سیاست‌نگاری و ارتباط آن با سیاست‌گذاری پرداختند.

  

   

 

 

 این نشست با بیان نقطه نظرات مهمانان، که کتابداران روستایی، دانشجویان مرتبط و پژوهشگران این حوزه بودند، پایان یافت.