حضور مازیار عطاری مدیر عامل بنیاد توسعه فردا در برنامه «گام دوم »رادیو گفت‌وگو و صحبت در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب

 

📻 مازیار عطاری مدیر عامل بنیاد توسعه فردا با حضور در برنامه گام دوم رادیو گفت‌وگو:
 بیانیه گام دوم با دقتی که به لایه مختلف تمدن‌سازی دارد یک بیانیه وحدت‌ساز برای تمام نیروهای انقلابی با سلایق وتفکر متنوع و حتی متضاد محسوب می‌شود.

🎙 برنامه رادیویی " گام دوم " با موضوع تحلیل و واکاوی ابعاد اجتماعی، سیاسی گام دوم مقام معظم رهبری با حضور مازیار عطاری ، دانش‌آموخته آینده‌پژوهی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مدیرعامل بنیاد توسعه فردا روانه آنتن رادیو گفت‌وگو شد.

✅ مازیار عطاری در ابتدای برنامه " گام دوم " عنوان کرد: اگر بخواهیم تمدن نوین اسلامی که مقام معظم رهبری در بیانیه از آن سخن گفته‎اند در راستای همان تمدنی باشد که حضرت بقیه‎الله پیاده خواهند کرد، باید روحیه و رفتارهای سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و سبک زندگی ایرانیان مورد بازنگری قرار گیرد.
↙️ وی افزود : هدف، ایجاد تمدن اسلامی برای ملتی است که سال‎های طولانی تحت سیطره فرهنگی و اجتماعی فرعونیان بوده‌اند و از سوی دیگر هم تحت تاثیر هجمه جذاب و فراگیر تمدن غرب هستند. در این میان رفتارهای سیاسی مانند حزب‎سازی ، نهادسازی و برگزاری انتخابات نیز باید صورت بگیرد.
این آینده‌پژوه ادامه داد : برای ایجاد تمدن در این شرایط باید ظرف مورد نظر ساخته شود و قواعد اجتماعی آن قالبی را می‎سازد که ما باید رفتارهای سیاسی را در محوریت آن انجام دهیم.

عطاری در خصوص باور " ما می‌توانیم " اظهار کرد : یکی از برکات انقلاب اسلامی این بود که پیشرفت ایران را هزاران سال تسریع کرد به طوری که یک سیر تاریخی عادی نمی‌توانست ما را به این تمدن برساند. در حال حاضر وظیفه و نقش ما این است که از روحیه انقلابی استفاده کنیم و نمود آن در بیانیه آنجاست که رهبری همه را به جهاد علمی تشویق می‎کنند.

وی در پایان برنامه گام دوم رادیو گفت ‎وگو ، عنوان کرد : قرار است در مسیر گام دوم همه با سلایق متنوع و در برخی اوقات متضاد با یکدیگر فعالیت کنیم ، بنابراین وحدت اهمیت بسیار بالایی پیدا می‎کند. در واقع گام دوم با دقتی که به لایه مختلف تمدن‌سازی دارد یک بیانیه وحدت‌ساز برای تمام نیروهای انقلابی محسوب می‎شود.

🎙جهت دانلود فایل صوتی برنامه از طریق این لینک اقدام نمایید: https://bit.ly/2KzLJaN