اطلاعیه برگزاری بیستمین نشست از سلسله نشست‌های گفت‌وگوهای بنیادی - 02/10/19

 

 

 

✅ اندیشگاه سیاست‌نگاری ایران (سنا) در بنیاد توسعه فردا با همکاری خانه اندیشه‌ورزان بیستمین نشست از سلسله نشست‌های گفت‌وگوهای بنیادی را برگزار می‌کند:

 

🔰 موضوع: «اولین نشست ارائه یافته‌های بخش اول پروژه تاریخ شفاهی اندیشکده در ایران»


🔹 ضرورت وجود نهادی با هدف تفکر در زمینه حل مسائل کشور با رویکردهای متناسب با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی چگونه، از چه زمانی و توسط چه کسانی احساس شد؟


🔹 باسابقه‌ترین نهادها و جریان‌های فکری که بعد از انقلاب اسلامی به ضرورت تفکر برای حل مسائل کشور معتقد بودند و به نحوی ریشه‌های شکل‌گیری نظام اندیشگاهی فعلی کشور را شکل دادند، چگونه می‌اندیشیدند؟ آنها چگونه و تحت چه عناوینی به اندیشه‌های خود جامعه عمل پوشاندند؟


🔹اولین نهادها با نام اندیشکده در کشور چگونه ایجاد شدند؟ چه تعریفی از این مفهوم داشتند و چه اهدافی را ذیل آن دنبال می‌کردند؟


 
↙️ اندیشگاه سنا به عنوان مجری طرح تاریخ شفاهی اندیشکده در ایران تلاش کرده است از طریق مصاحبه با صاحب‌نظران، موسسان و مطلعانِ اولین نهادها با کارکرد اندیشکده در کشور به سوالات فوق و نظایر آن به پاسخ سوالات فوق دست یابد و اکنون و در میانه مسیر اجرای طرح، یافته‌های خود را طی نشست فوق با جامعه نخبگان و اندیشه‌ورزان به اشتراک می‌گذارد.

 با توجه به گستردگی زمانی و جغرافیایی موضوع طرح، از همه صاحب‌نظران و مطلعین تقاضا می‌شود به منظور بهبود کیفیت اجرای طرح، اطلاعات خود در زمینه باسابقه‌ترین نهادها با نام یا کارکرد اندیشکده را با ما به اشتراک گذارند.

 

 

 

⏰ یکشنبه 24 دی 1402 ساعت 15:00 الی 17:00

 

📌 خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ولی‌عصر و برادران مظفر شمالی، خانه اندیشه‌ورزان ایران، پلاک 907

 

📺 پخش زنده نشست از لینک: www.b2n.ir/khanahouse